Altay 2020-2021 Sezonu Sonrası Çalışmalara Başlayacak

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 5. sırada bitiren takım Altay oldu. Sezon içerisinde iyi bir perormans ortaya koyan İzmir temsilcisi, ilk olarak play-off’lara katılmaya hak kazandı. Play-off’larda da ilk önce İstanbulspor’u, daha sonra finalde Altınordu’yu mağlup eden teknik direktör Mustafa Denizli yönetimindeki Altay, 18 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmayı başardı.

Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 20 galibiyet, 3 beraberlik ve 11 mağlubiyet alan Altay, toplamda 63 puan topladı. İç sahada oynadığı 17 maçta 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak 32 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 10 galibiyet, 1 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 31 puan aldı. Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 66 gol atmayı başaran Altay, kendi kalesinde 39 gol gördü. Sezon genelinde Altay’ın yaptığı flaş transferler Khaly Thiam, Adrien Regattin, Andre Poko, Lokman Gör ve İlhan Depe olmuştu. Öte yandan Cenk Özkaçar, Helder Tavares, William, Armand Gnanduillet ve Burak Gör, takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Altay’ın Güçlü Futbolcuları

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 5. olarak bitiren ve play-off’lar sonucunda Süper Lig’e yükselmeyi başaran teknik direktör Mustafa Denizli yönetimindeki Altay, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Cihan Topaloğlu, Stackhowiak, Ozan Özenç, Eren Karataş, Tolga Ünlü, İbrahim Öztürk, Berkay Sülüngöz, Lokman Gör, Murat Akça, Erdem Uğurlu, Cebrail Karayel, Özgür Özkaya, Rıdvan Şimşek, Çağlar Birinci, Onur Efe, Gençer Cansev, Yusuf Tekin, Sefa Özdemir, Erhan Çelenk, Ziya Alkurt, Regattin, Scuk, Thiam, Mossoro, Yekta Kurtuluş, Zeki Yıldırım, Harun Alpsoy, İlhan Depe, Boko, Arda Gezer, Abdullah Aydın, Paixao, Kappel, Deniz KAdah, Eren Erdoğan, Kazımcan Karataş ve Ali Kızılkuyu.

Altay’da Oyuncu Performansları

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Altay’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Marco Paixao 22 gol, Erhan Çelenk 7 gol, Leandro Kappel 6 gol, Adrien Regattin 4 gol ve Ziya Alkurt 3 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Altay’ın en çok asist yapan futbolcuları ise 9 asist ile Erhan Çelenk, 5 asist ile Leandro Kappel, 4 asist ile Ziya Alkurt, 3 asist ile Marco Paixao ve 3 asist ile Adrien Regattin oldu.